Podział godzin
obowiązujący od 25 stycznia

Do czasu usunięcia awarii naszego serwisu, zapraszamy kandydatów na
info.2lokrosno.strefa.pl

UWAGA! Dostawca usług hostingowych zmienił ustawienia serwera i powiadomił że po ich stronie jest OK. Niestety musimy przebudować serwis.

Z wizytą w RMF FM
Kalejdoskop
Wtorek, 09 Luty 2016 18:04

  W piątek (5.02) uczniowie naszej szkoły w ramach projektu „Zwolnieni z teorii” (realizowanego przez klasę I a) odwiedzili jedną z najpopularniejszych rozgłośni radiowych – RMF FM (Radio Muzyka Fakty). Kraków po raz kolejny odkrył przed przyszłymi dziennikarzami swoje medialne tajemnice.

Tym razem wspaniale „ugościli” nas gospodarze Kopca Kościuszki, wokół którego usytuowane jest radio. W rolę oprowadzającego wcielił się Pan Krzysztof Nepelski, Pełnomocnik ds. Relacji Instytucjonalnych. Za przygotowane wcześniej reportaże radiowe wręczył nagrody młodym dziennikarzom z klas: I c, I d i II d.

Niemal 40-osobowa grupa licealistów mogła na własne oczy przekonać się, jak wygląda praca w profesjonalnej rozgłośni. Oprócz warsztatów, II LO miało wyjątkową okazję „zwiedzić” radio.

Największym przeżyciem było przyglądanie się pracy redaktorów w czasie programów emitowanych na żywo. Wiemy już, jak wygląda Pani Ewa Kwaśny i Robert Karpowicz, których do tej pory rozpoznawaliśmy jedynie po charakterystycznym głosie. Zobaczyliśmy i przekonaliśmy się, jak trudna i odpowiedzialna jest praca dziennikarza radiowego. Niektórzy mogli nawet sami wystąpić w programie na żywo, podzielić się wrażeniami i… „zagrozić” pracującym tam dziennikarzom.

Na zakończenie medialnej wycieczki po Grodzie Kraka odwiedziliśmy Muzeum Historyczne usytuowane… pod Sukiennicami. Naprawdę warto !

 


Google+
Udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym zaowocował spersonalizowanym LOGO dla szkoły z najwyższą lokatą
Portal INTERIA.PL
Newsy z Gablotki Szkolnej
>>Arkusz klasyfikacji końcoworocznej 2015<<
>> Arkusz klasyfikacji półroczej 2015<<<
>>Arkusz klasyfikacji końcoworocznej 2014<<
>> Arkusz klasyfikacji końcoworocznej 2013<<<
>>> Arkusz klasyfikacji końcoworocznej 2012<<<
>>> Arkusz klasyfikacji końcoworocznej 2011<<<
>>> Arkusz klasyfikacji końcoworocznej 2010<<<
II Liceum Ogólnokształcące w Krośnie, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting